Karel Požár
IČ: 70712301
Prodej, servis a bazar jízdních kol
a velopříslušenství.
Kamenná prodejna

19. 07. 2024 - 11:37

Hlavní Prodejna Katalog Servis Bazar Poradna O nás Kontakt

Prodejna a servis kol

MENU
Čtenář
Inzerce - Bazar
Nejsou žádné inzeráty.
maxbikeProdáváme - kola
LeaderFox
Acstar
CTM
Maxbike
Apache
Superior
Superior
Superior
Nacházíte se v sekci: Doplňky na kolo > Camelbacky, batohy, brašny

  Camelbacky, batohy, brašny

 V naší prodejně nabízíme základní sortiment cyklobrašen zn. SPORTARSENAL, VELLA, WAVE, APACHE a VAPE.

Logo Sportarsenal       Logo Camelback

Brašny Sportarsenal

 

Brašny Sportarsenal

 

Brašny Sportarsenal

 

Zde můžete poptat aktuální cenu jednotlivého zboží, objednat rezervaci.
zjistit cenu, dotaz, rezervace

Batoh Acstar

 

Batoh M-WAVE

 

Batoh VAPE

 

Batoh Camelback

Zde můžete poptat aktuální cenu jednotlivého zboží, objednat rezervaci.
zjistit cenu, dotaz, rezervace

Rady pro absolutní cyklistické začátečníky-výbava brašen pod sedlo

Budeme si povídat o brašničkách pod sedlo a jejich „náplni“. Z této kapitole by měli určitě radost Rychlé šípy, protože brašnička pod  sedlem je vlastně jejich krabička poslední záchrany. Akorát s rozdílným obsahem. Co tedy do ní? Nejdříve stručný přehled toho, co můžete případně na svých cestách nutně potřebovat. Jezdit jen tak bez  nářadíčka, bez dušičky nebo lepeníčka se nevyplácí.
 
 
1.                  náhradní duše
2.                  montpáky
3.                  multiklíč
4.                  centrklíč
5.                  lepení na duše
6.                  náhradní lanka
7.                  kus tvrdšího papíru
8.                  kovová padesátikoruna
9.                  redukce na autoventilek
 
To by asi stačilo. Pořadí důležitosti si určete sami, stejně jako si určujete, jestli je pro vás důležitá tvář, nohy, prsa, zadek nebo obsah mozku. Ale bez náhradní duše a montpák vyjíždí do lesa jen šílenec, který se chce případně hodně daleko projít pěšky. Trochu se jednotlivé části naší „nádivky“ v brašničce přibližme a přidejme pár poznatků z dlouholetých zkušeností.
Náhradní duši si  pořiďte raději s galuskovým ventilkem. A to i v případě, že máte na kole duše s autoventilky. Galuskový ventilek neklade při pumpování tak velký odpor. Pokud máte na kole galuskové ventilky a budete mít v brašničce duši s autoventilkem tak budete mít v případě defektu smůlu. Autoventilek galuskovou dírou v ráfku neprotáhnete. Na galuskovém ventilku nechte čepičku, která zabrání prodření zabalené duše o ostřejší špičku ventilku. A vůbec, při balení dbejte na to, kde a jak je uložen ventilek a také aby se duše neprodřela o ostatní věcičky v brašničce.
Vyzkoušejte si, jestli vám na stažení pláště z ráfku stačí jedna nebo dvě montpáky. Ale dvě jsou lepší.
Multiklíč zvolte co nejlehčí a  především s inbusovými klíči. Stranové klíče jsou v dnešní době celkem na nic. Omrkněte šrouby svého kola a zjistíte, jaké se na něm vyskytují. Také volte typ s nýtovačem řetězu. Je velmi nepříjemné stát dvacet kiláků od domova s rozpojeným řetězem v ruce a bezradně krčit rameny.
Třeba seženete multiklíč i  s centrklíčem. Pokud ne, určitě si extra centrklíč také přibalte. Po  pádu můžete mít z kola ne osmičku, ale klidně šestnáctku. Sice se vám asi nepodaří dokonale kolo vycentrovat, ale většinou to jde alespoň tak, že ráfek projde brzdou, případně mezi rozpojenou brzdou. Majitelé kotoučových brzd to mají jednodušší.
Lepení na kolo nezabere místo a  třeba jako naschvál budete mít během jedné jízdy dva defekty. Viděli jsme u jedince i čtyři během padesáti kilometrů. Dejte pozor na  samolepící záplaty, které jsou dnes v módě. Naše zkušenost říká, že  někdy drží a někdy ne. Bez rozdílu výrobce. Není nad klasické lepidlo a  záplatu.
Náhradní lanka pro někoho zbytečnost, protože se dá dojet i třeba s jednou brzdou, nebo na jeden zafixovaný převod. Pokud se vám ale lanko přetrhne na začátku vyjížďky, je škoda se vracet. Rozhodně si nedávejte do brašničky lanka, která mají na každém konci jinou koncovku. Ta nesprávná se při montáži v  dílně odcvakne. V lese ale nebudete mít cvakat čím. Volte jednoduché lanko, vždy v delší verzi (pro zadní brzdu a pro přehazovačku).
Na co kus tvrdšího papíru? Na  vyspravení natrženého boku pláště. Až to třeba někde seknete kolem ostrého kamene, tak se vám to třeba stane. Nebo ho můžete „načít“ i mezi vzorkem pláště. Nevěřili byste, jak lze takovou díru pro dojetí tuhým papírem vyspravit. Prozradíme vám také, že lze použít i složenou bankovku. Vyzkoušeli jsme to a nic se jí nestalo.
Kovová padesátikoruna pro všechny případy taky není k zahození. Nerozmočí se a minimálně tři, čtyři pivka za ní budou. Určitě si jednou peníze zapomenete.
Redukce na autoventilek stojí pár kaček a oceníte jí, až se budete s autoventilkem prát při pumpování. Taková redukce se na autoventilek našroubuje, zmačkne ho a gumička v redukci ihned nahradí ventilek. Pumuje se možná o 200% lépe. Nebo o  víc? Že jste si ji chtěli koupit, ale v obchodě žádnou takovou redukci neznají? Tak to raději příště jděte jinam. Tomuto obchodu se už z dálky vyhněte.
A jakou vlastně brašničku na všechny ty krámy? Tu si vyberte sami. Podle barvy, tvaru, velikosti a ceny. V obchodech jich jsou miliony typů. Když budte chtít vypadat „rychle“, zvolte co nejmenší.
A co dát do brašničky si opravdu zvolte sami. Ale potom nebrečte, že vám něco chybí. Pokud jste zruční, tak s tím, co jsme vám naservírovali, opravíte většinu běžných závad na  vašem dvoukolém miláčkovi, které se vám mohou během vyjížďky přihodit. A  jestliže nejste zruční, tak určitě někoho najdete, kdo vám s vaším vybavení pomůže z lesa ven. A jako další možnost je mobil v kapse a  volání o pomoc.

 


Sdílet
Naše adresa
Hrudičkova 2097/28,
148 00 Praha 4 – Chodov
(mezi stanicemi metra "C" Roztyly a Chodov)
MAPA
GPS:50.0339136N,
14.4794789E
Informace, objednávky zboží, objednávky servisu, reklamace:
  cyklochodov@seznam.cz
  +420 603427349
Skype_status   Skype
  QR kód
Jak se k nám dostanete?
Otevírací doba:

Letní sezóna
(duben - říjen)

Po - Čt:

14:00 - 18:00

Pá:

12:00 - 16:00

Zimní sezóna
(listopad - březen)

Po - Čt:

15:00 - 18:00

Pá:

13:00 - 16:00

Najdete nás i zde:
Novinky
03.01.2017: Core Nipper 24"váha 10 kg.!
Novinky ve výrobě kol Core Nipper 24 - řazení Shimano Altus 7, vduchová vidlice AIR, výběr nových plášťů Scwalbe - podívejte

03.01.2017: Zase lehčí!
Dětská kola Core 20 opět o něco lehčí! Díky možnosti výběru nových plášťů Schwalbe - podívejte

03.01.2017: Nový e-shop
Postupně vkládáme zboží na nový e-shop cyklochodov.cz
Zkuste

Starší novinky
Z naší nabídky
multifunkční šátek - cena: 99,-Kč./6 provedení - 1
Multifunkční bezešvý šátek z rychleschnoucího elastického materiálu. Vhodný při různých sportovních aktivitách, ale rovněž pro běžné nošení. Chrání hlavu, obličej nebo krk před sněhem, větrem, mrazem, také chladem, sluncem nebo prachem. Vhodný pro celoroční použití. Jedna univerzální velikost, lze prát v pračce, netřeba žehlit. Má tvar tubusu. Slouží jako čepice, kukla, čelenka, šátek, pirátský šátek
zobrazení: 3608
Anketa
CO BY VÁM UDĚLALO VĚTŠÍ RADOST ?

otevřeno v sobotu (5885 hl.)
5885

otevřeno v neděli (4060 hl.)
4060

e-shop (6272 hl.)
6272

půjčovna cyklo vybavení (4950 hl.)
4950

levnější ceny (4395 hl.)
4395


Celkem hlasovalo: 25562
Naši dodavatelé

Stránky jsou provozovány na upraveném systému phpRS v.280++.